Menu Zavřeno

STROPY

Odhlučnění stropu

Kvalitní zvuková izolace stropu v bytě je důležitou součástí komplexu opatření zajišťujících pohodlné životní prostředí. I když máte štěstí, a sousedé shora se ukázali být klidnými a dobře vychovanými lidmi, dupání kroků, klepání padajícího nebo přeuspořádaného nábytku odvádí pozornost a nedovolí Vám užít si klidu a pohodlí Vašeho domova. Asi ty nejhorší situace, které zhoršují komfort a kompletní klid je představa, že nad Vámi v bytě jsou časté párty, rodina s aktivními dětmi nebo majitelé neklidného psa. Spolehlivé odhlučnění stropu v bytě moderními materiály minimalizuje výše uvedené negativní faktory. Bohužel ne každý ví, jak tento problém správně  a profesionálně vyřešit. Mnoho lidí, kteří svěřili zvukovou izolaci stropu náhodným řemeslníkům, kteří slíbili, že tuto práci udělají rychle a levně, uvedli negativní hodnocení tohoto postupu. 

Zvuková izolace stropu je ve většině případů způsobena hlukem způsobeným nárazem shora. Nejlepší možností je provést odhlučnění od sousedů. Pokud není možná dohoda se sousedy, tenká zvuková izolace stropu Vám nepomůže. Minimální tloušťka struktury, která může prokázat významný účinek je nejméně 50 mm. Pozor na plané sliby s vyřešením problému, a to pomocí nalepením membrány odrážející zvuk na strop nebo připevněním speciálního panelu- v tomto případě se může jednat o podvodné nabídky.  V případě takové instalace nebudou tyto materiály působit.

Optimálním řešením pro zvukovou izolaci stropu v bytě je podle profesionálů použití rámových konstrukcí. S jejich pomocí je možné účinně řešit jak kročejový hluk, tak vzduchem šířený hluk. Systémy jsou přizpůsobeny konkrétním podmínkám. Výsledkem je, že při zohlednění vlastního indexu zvukové izolace mezipodlažního překrytí, lze dosáhnout celkového Rw více než 70 dB. Instalace rámové zvukové izolace stropu se provádí bez použití “mokrých” procesů. Tým kvalifikovaných pracovníků může za jeden pracovní den nainstalovat asi 20 m² zvukové izolace.

Zde Vám představujeme hlavní možnosti instalace zvukové izolace na strop.

ZAKLADNÍ varianta zvukové izolace stropu. Zvuková izolace první úrovně. Doporučeno pro použití v bytových domech nebo soukromých rezidencích…
Zvuková izolace stropu typ STANDARD M1. Používá se ve vícebytových obytných budovách se špičkovým komfortem, v hotelech, nemocnicích, na klinikách atd…
Zvuková izolace stropu typ PREMIUM M1. Nejvyšší a nejúčinnější úroveň zvukové izolace . Lze jej použít v obytných budovách s více byty a v luxusních bytech, …
Zvuková izolace stropu typ SLIM A pro napínané stropy. Tenký systém zvukově izolací stropů v bytech, venkovských domech a nebytových budovách.
Zvuková izolace stropu typ STANDARD P. Nejrozšířenější a nejžádanější systém. Doporučeno pro použití v luxusních bytových domech, hotelech …
Zvuková izolace stropu typ PREMIUM P. Lze použít v bytových domech a luxusních bytech, ve speciálních zařízeních (nahrávací studia, konferenční místnosti, kina ….
Zvuková izolace stropu typ BASIC pro napínané stropy. Prostorově úsporný systém pro napínací stropy. Snižuje přenos hluku šířeného vzduchem.

Zvuková izolace stropu typ STANDARD M. Skladba poskytuje nejlepší efekt zvukové izolace šířené vzduchem a výrazně snižuje hluk šířený strukturou.
Zvuková izolace stropu typ PREMIUM M. Tato varianta snižuje přenos zvuku v celém frekvenčním rozsahu přes strop a činí zvuky neslyšitelnými pro člověka
Zvuková izolace stropu typ STANDARD M pro napínané stropy. Nejběžnější varianta šetřící místo pro napínací stropy. Lze použít ve vysoce komfortních bytových domech.